29.11.2023

Po sezonie wodnym – krótko podsumowujemy Suzuki Marine Academy

Tegoroczny cykl wodnych szkoleń Suzuki przeszło 71 osób, które następnie zdobyły uprawnienia sternika motorowodnego.

Projekt „Wodna akademia Suzuki” ruszył przed kilkoma miesiącami. W założeniu Suzuki Motor Poland chciało zachęcić użytkowników silników zaburtowych kupowanych w sieci dilerskiej japońskiej marki, żeby zyskali doświadczenie lub nabyli nowe umiejętności. Suzuki Marine Academy została tak pomyślana, aby trafiła zarówno do tych, którzy rozpoczynają przygodę na wodzie – chcą zdobyć patent sternika motorowodnego, ale też wodniaków posiadających już uprawnienia, którzy pragną poszerzyć wiedzę oraz doskonalić nabyte już umiejętności. SMA to także propozycja dla żeglarzy, którzy na co dzień, choćby w praktyce portowej, również posługują się silnikami.

Cykl szkoleń bazuje na doświadczeniach z kursów tzw. Suzuki Moto Szkoły, w której przez kilkanaście lat instruktorzy Suzuki wyszkolili kilka tysięcy motocyklistów. Suzuki Marine Academy jest adresowana dla klientów Suzuki, którzy są właścicielami jachtów (motorowych i żaglowych) z silnikami japońskiej marki lub wkrótce staną się użytkownikami jachtów z takim właśnie napędem.

Program dwudniowych zjazdów na wodzie (pierwszy dzień poświęcony na szkolenie teoretyczne, drugi na praktykę) dopasowano do doświadczenia uczestników Suzuki Marine Academy. Szkolenie prowadzono na trzech poziomach – podstawowym, średniozaawansowanym oraz zaawansowanym, na jachcie motorowym lub żaglowym, także (na życzenie i za dopłatą) na własnej jednostce.

Kursantami zajmowała się wykwalifikowana kadra na czele z kapitanem Jakubem Szymańskim (instruktor sportów motorowodnych oraz żeglarstwa z wieloletnim doświadczeniem, współautor dwóch podręczników napisanych przy współpracy z Suzuki). Szkolenie w Suzuki Marine Academy zostało tak pomyślane, aby po jego zakończeniu każdy chętny mógł przystąpić do egzaminu na patent sternika motorowodnego. Kursanci z uprawnieniami sternika motorowodnego mogli też wziąć udział w szkoleniu poziomu LEVEL 2, czyli na licencję do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających.

12.06.2024

Suzuki Clean Ocean (edycja polska) – sprzątamy po raz czwarty

Suzuki Motor Poland ponownie zorganizowało akcję pod hasłem „Suzuki Clean Ocean”. Wolontariusze – młodzież i nauczyciele z gdańskiej szkoły podstawowej nr 39 im. Wojska Polskiego - pro bono sprzątali nadbałtyckie wydmy w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Dowiedz się więcej
05.06.2024

Roadshow Nowy Swift zaprasza!

Przypominamy, że trwa cykl ogólnopolskich pokazów Suzuki Swift 2024.

Dowiedz się więcej
29.05.2024

Suzuki Moto Szkoła na pełnych obrotach!

Gdyby spojrzeć na „Moto Szkołę” okiem statystyka to… szkoleniowy projekt SMP właśnie osiągnął pełnoletność. Motocykliści z logo Suzuki na swoich maszynach zaczęli już osiemnasty sezon ćwiczeń pod okiem instruktorów z JC Group.

Dowiedz się więcej
24.05.2024

Dla motocyklistów Suzuki: „Bezpieczne wakacje 2024”!

Pierwszego czerwca w motocyklowych ASO Suzuki w Polsce rozpoczyna się akcja serwisowa dla wszystkich pojazdów marki z Hamamatsu.

Dowiedz się więcej